Kontrast:
Odstępy:

• Dzień Pluszowego Misia

Brak opisu obrazka
    25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Uczciliśmy ten Dzień przynosząc do szkoły misie. Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
    Data publikacji: 29-11-2021 14:47
  • W zdrowym ciele zdrowy duch!

Brak opisu obrazka
    Za nami czas aktywności fizycznej pod hasłem W zdrowym ciele zdrowy duch!
    Data publikacji: 29-11-2021 14:39
  • Dzień Niepodległości - konkursy

Brak opisu obrazka
    Dzieci nagrodzone w konkursach z okazji Dnia Niepodległości.
    Data publikacji: 22-11-2021 22:30
  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Brak opisu obrazka
    W piątek 19 listopada przystąpiliśmy do akcji - Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF - EM. Nasza szkoła znalazła miejsce wśród wielu szkół na naszym globie.
    Data publikacji: 22-11-2021 22:01
  • Polska była, jest i będzie…

Brak opisu obrazka
    Słowa te były mottem przewodnim tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Przygotowania do 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy już 2 listopada, od kiedy to każda klasa rozpoczynała swój dzień „Porankiem niepodległościowym” – czyli kilkuminutowym głośnym czytaniem tekstów  przybliżających historię naszej Ojczyzny.  Często słychać było także pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych uczniów.
    Data publikacji: 11-11-2021 19:56
  • 8 XI 2021 r.

Brak opisu obrazka
    Smacznie, zdrowo, kolorowo – takie hasło przyświecało Dniu Zdrowego Odżywiania. Dlatego uczniowie klasy I i III przygotowali zdrowe i pożywne śniadania oraz porozmawiali o właściwym odżywianiu. Nie zapomnieli również o owocach, które powinny dopełniać każdy posiłek.
    Data publikacji: 11-11-2021 19:50
  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Brak opisu obrazka
    5 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie z klasy I opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach, a następnie razem zdecydowali , żeby przygotować swoje pierwsze przedstawienie o wawelskim smoku, gdyż właśnie zapoznali się z legendą krakowską. W grupach uczniowie samodzielnie wykonali kukiełki oraz dekorację do swoich scenek, a następnie zaprezentowali się na forum klasy. To były bardzo udane występy!
    Data publikacji: 11-11-2021 12:04
  • Październik

Brak opisu obrazka
    Jak wiemy w różnych cywilizacjach na różne sposoby pamięta się o zmarłych. My – chrześcijanie wierzymy, że modlitwa pomaga nam w obcowaniu z tymi, co w wieczności. Dlatego na lekcjach religii przez cały listopad modlimy się na różańcu za naszych zmarłych i za tych, o których nikt nie pamięta. Tym razem w modlitwie pomagały nam różańce, które uczniowie własnoręcznie wykonali na warsztatach zorganizowanych w parafii i którymi obdzielili prawie całą szkołę! Wielu postanowiło używać ich nie tylko w październiku, ale częściej.
    Data publikacji: 11-11-2021 11:50
  • "Gramy zmysłami"

Brak opisu obrazka
    Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Gramy Zmysłami" każdy miesiąc to nowe zadanie. W październiku była to ścieżka sensoryczna. Uczniowie stymulowali zmysł dotyku poprzez poznanie rożnych faktur.
    Data publikacji: 11-11-2021 11:41
  • Kto nie słyszał o Halloween?

Brak opisu obrazka
    W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane jest ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween. W tym dniu naszą szkołę odwiedziły wiedźmy, czarownice, wampiry, zombie i inne strachy.
    Data publikacji: 05-11-2021 10:07